V čom som iná?

V čom som iná (iný)? Kladiete si aj vy túto otázku?

Iba na nás záleží, ako vnímame všetko okolo seba. Či si vyberieme strach alebo nie. Možno si teraz hovoríte, ale ja som si strach nevybral(a).

Určite sa stalo vo Vašom živote niečo, prečo ho teraz cítite. Potrebujeme ho prijať a neodporovať mu. Nájsť kde vznikol a pochopiť ho. Tento krok mi trval dlho. Nechcela som svoj strach prijať. Neustále som si hovorila: “ Nechcem cítiť strach, nechcem cítiť strach…“ A čím viac som to nechcela, tým viac som ho cítila.

V čase keď som ešte nejazdila, som sa pýtala seba samej:“V čom som iná? Veď jazdia aj mladšie, aj staršie dámy. Tak prečo nie ja?“ Hľadala som v sebe nejakú chybu. Som od nich horšia??

Pozerala som sa na svoju situáciu len cez strach. Neustále som si vykresľovala všetko zlé, čo sa môže stať, hovorila som o sebe ako o neschopnej. A to všetko, čo som si hovorila spôsobovalo, že som sa cítila ešte horšie. Celých 12 rokov som verila tomu, že sa ho nikdy nezbavím. Už len pri predstave, že si mám sadnúť za volant, ma bolel žalúdok. Ten, kto sa nebál šoférovania, to len ťažko pochopí.

Našli ste sa v tomto texte aj vy? Tak teraz pozorne čítajte.

Napriek tomu, že som sa tak veľmi a tak dlho bála, Vám teraz môžem napísať, že sa toho strachu dá postupne zbaviť. Trvá to nejaký čas, strach nezmizne zo dňa na deň. Hlavne, ak ste si ho „zopár“ rokov pestovali, tak ako ja. Dôležité je začať ho riešiť v hlave. Nikto iní Vás len tak strachu nezbaví. Len vy ste tá (ten), ktorá (ý) to môže dokázať.

Ako prvé je Vaše rozhodnutie, že to chcete. Začnite sa na šoférovanie pozerať z pohľadu toho, čo Vám to prinesie. Začnite meniť svoj postoj a verte si. Viem, že je to ťažké, sama som si tým prešla. Ale tiež viem, že keď sa to podarilo mne, môže sa to poradiť aj Vám.

Budem rada, keď mi napíšete a budem Vám môcť pomôcť.

Už máte knihu Ako sa zbaviť strachu zo šoférovania?