Otázka: Radíte ženám, že si majú proste sadnúť za volant a ísť? Nie…

Dostala som otázku o čom vlastne moja kniha je a čo v nej radím. Či je to zamerané na to, že si máte proste sadnúť za volant a ísť.

Moja odpoveď:

Nie. Kniha je zameraná na to, že svoj strach potrebujeme najskôr riešiť v hlave, kde vzniká a až potom ísť za volant.

Možno ste už aj vy počuli názor: „Čo je na tom zbaviť sa strachu, veď si stačí sadnúť za volant a ísť.“

Lenže ono to nie je pre tých, ktorí ten strach majú také jednoduché. Už len pri tej predstave sa celé Vaše telo bráni. Cítite sa veľmi zle a radšej by ste (možno) niekam utiekli.

Keďže strach nám vzniká a rastie v hlave (v našich myšlienkach a predstavách), potrebujeme ho tam začať krotiť a pracovať s ním.

Naše negatívne presvedčenia

Všetci, ktorí majú strach, majú v sebe takpovediac zakódované, že šoférovanie je nebezpečné.  Toto tvrdenie si neustále potvrdzujú a pridávajú si k nemu rôzne predstavy. Čo všetko sa môže stať, hovoria si že na to nemajú a že to nedokážu. Teda všetko zameriavajú na to negatívne.

Aby sme sa postupne začali strachu zbavovať, potrebujeme si ho začať spájať s niečím pozitívnym. Teda potrebujeme to naše negatívne naprogramovanie zmeniť na pozitívne. Skúste porozmýšľať, ako by Vám to, že jazdíte zmenilo život. Čo všetko by vám to uľahčilo? Nemuseli by ste nosiť ťažké nákupy v rukách? Alebo by ste rýchlejšie vybavili cestu k lekárovi a späť s deťmi? Ide zima a sama viem, aké to bolo nepríjemné, čakať niekde na autobus v tomto počasí. A v neposlednom rade by ste získali veľký pocit hrdosti, že ste to dokázali.

Veríte si?

Zo skúsenosti viem, že náš strach súvisí aj s našou sebadôverou vo svoje schopnosti. V podstate si neveríme, že by sme dokázali jazdiť. Neveríme si, že na to máme. Pretože sme sa v tom utvrdzovali x rokov. A po týchto rokoch je to pre nás proste pravda. Lenže to tak nemusí zostať. Ak začneme meniť svoje nastavenia a uvedomovať si, čo všetko dobré by sme získali, tak začneme aj uvažovať, či by sme to predsa len nejako nezvládli. A vtedy potrebujeme začať budovať našu sebadôveru (teda to, že si veríme, že sa povzbudzujeme a vieme, že na to máme).

Pomáham ženám už nejaký čas a viem, že na túto tému sa potrebujeme pozrieť z iného uhla pohľadu, ako to bežne vidia ostatní.

Viem, že keď zmeníme to, čo si o sebe myslíme, začneme meniť všetko. A pokiaľ si nebudeme veriť samé, že to dokážeme, tak sa to len ťažko stane.

Keďže komunikujem s Vami v skupinách a v správach a počúvam (respektíve čítam) o Vašich pocitoch a strachoch, neustále dopĺňam informácie do mojich produktov. Aj preto vzniklo druhé rozšírené vydanie knihy (pôvodne mala kniha 135 strán, teraz 167 strán). Už asi rok my hlavou chodili myšlienky, aby som pre Vás vytvorila meditáciu. A tak je už na svete. A s radosťou Vám môžem povedať, že tie ktoré si ju vypočuli si ju veľmi chválili. Aj na základe toho viem, že čo si hovoríte, a čo si myslíte má na Vás veľký vplyv.

Ako teda začať?

1. začnite si uvedomovať, čo vám šoférovanie môže priniesť

2. meňte svoje negatívne nastavenia

3. rozvíjajte svoju sebadôveru

Pridajte sa do skupiny na facebooku:

Strach zo šoférovania