Všetko je v našej hlave

Dnes vám prezradím jedno z tajomstiev, ako sa rýchlejšie zbavíme strachu zo šoférovania.

Skúšali ste si niekedy predstaviť, že to, čo chcete dosiahnuť už máte? Ak nie, je najvyšší čas to vyskúšať.

Všetko je v našej hlave.

Všetko sa začína v našej hlave a preto aj strach musíme najskôr riešiť tam. V hlave si vytvárame rôzne predstavy, čo všetko zlé sa môže stať. A náš strach tým rastie. Čo nám toto vytváranie negatívnych predstáv prináša?Myslím, že nič dobré. Tak prečo to neurobiť inak. Začnime si predstavovať to, čo chceme dosiahnuť.

Ak sa túžime napr. zbaviť strachu a začať šoférovať, skúsme si predstaviť, že šoférujeme pravidelne. Vcíťme sa do pocitu, že to milujeme a sme vynikajúce šoférky. Môžeme si to predstaviť aj keď šoféruje niekto iný, alebo len tak, keď sme doma. Predstavme si, že tam kam sme prišli, sme sa doviezli MY samé. Pochváľme sa, aké sme šikovné, že sme to dokázali. Možno vám to príde čudné, ale funguje to. Volá sa to vizualizácia, a samozrejme taký postup môžeme použiť aj pri iných veciach, ktoré chceme dosiahnuť.

Takéto predstavy môžeme používať čo najčastejšie. Zo začiatku to bude zvláštne, ale postupne sa naše pocity zmenia. Je to dôležité na to, aby sme si šoférovanie začali postupne spájať s niečím pekným. Keď sa sústreďujeme na všetko zlé, čo sa môže stať, tak máme šoférovanie v hlave uložené ako niečo nebezpečné. Musíme to začať postupne meniť.

Možno ste si aj vy zaplatili kondičné jazdy ale svoj strach ste nedokázali poraziť. Nechápete čo ešte máte spraviť, aby ste začali  jazdiť. Je to práve vaše nastavenie v mysli. Ak je váš strach obrovský a už len samotná predstava, že šoférujete vám robí zle. Tak si zo začiatku skúste len predstaviť, že sedíte za volantom. Myslite na to, aké to bude úžasné, až svoj strach zdoláte. Nepremýšľajte nad tým ako sa vám to podarí.

Je viacero krokov, ktoré vám pomôžu, a toto je prvý.

Dôležité je nezamerať sa na strach, pretože tak bude váš strach rásť. Poznám to z vlastnej skúsenosti. Všetko je v hlave a preto aj vášho strachu sa musíme zbaviť tam. Chcete sa dozvedieť viac informácií ako sa zbaviť strachu? Ponúkam vám knihu  Ako sa zbaviť strachu zo šoférovania.

Na čo zameriavame pozornosť, to rastie. Svoju pozornosť potrebujeme preto presmerovať od strachu k pozitívnej informácií.

Myseľ je dar, ktorý sme dostali, tak ju využime v náš prospech. Prečítajte si knihu Ako sa zbaviť strachu zo šoférovania.