Rozhodni sa, je to len na tebe

Rozhodnutie, či budeš šoférovať alebo nie, je len na tebe. Nikto iný za teba toto rozhodnutie urobiť nemôže.

Presne si pamätám, ako som sa snažila všelijako vyhovoriť, len by som nemusela ísť šoférovať, používala som rôzne výhovorky. A najhoršie bolo to, že som im verila.

Nemám na to a nedokážem to

Hovorila som si, že nie som šikovná, že proste na to nemám a nedokážem to. Je pre mňa bezpečnejšie, keď budem na mieste spolujazdca. Alebo mi bežalo hlavou: „to určite teda šoférovať nepôjdem. Pamätám sa ako to skončilo naposledy (pred x rokmi 🙂  ). Nepotrebujem si vypočuť, aká som hrozná (podľa niekoho).

Takto to trvalo 12 rokov. A po tých 12tich rokoch, som sa sama rozhodla, že CHCEM ŠOFÉROVAŤ. A toto moje rozhodnutie stálo na začiatku toho, aby som to dokázala.

Rozhodnutie

Prišla som na to, že keď začnem meniť určité veci (hlavne moje myslenie), tak sa mi to podarí. V prvom rade, je dôležité, aby si sa ty rozhodla, že to chceš a dokážeš to. Musíš tomu veriť. Zmeň to, čo o sebe hovoríš. Kam dávaš svoju energiu, to rastie. Keď stále hovoríš a myslíš na to, ako to nedokážeš, tak to tak bude.

Stačí sa rozhodnúť, začať na sebe pracovať a dokážeš to. Viem to, pretože som to zažila. Začni meniť svoje myšlienky o sebe. Hovor si, že si šikovná, že to zvládneš. Ja viem, že nie je ľahké začať, ale keď do toho pôjdeš, tak o pár týždňov budeš rada, že si začala.

A keď zvládneš  prvé jazdy, budeš mať pocit, že už zvládneš všetko čo budeš chcieť. Poviem ti, že je to fakt úžasný pocit. A určite to za to stojí.

Ja som si myslela, že strach zo šoférovania je môj najväčší strach a nikdy ho neprekonám. Viem, že keď sa to podarilo mne, tak sa to podarí aj tebe.