Máte strach zo šoférovania? Viem čo prežívate.

Máte strach zo šoférovania? Viem, čo prežívate. Strach zo šoférovania ma sprevádzal 12 rokov. Vodičský preukaz som si spravila bez problémov. Keď som ale mala šoférovať sama, mala som obrovský strach a tak som nejazdila. Mala som v hlave, že to neviem, že sa bojím. Točilo sa to všetko okolo strachu a nedôvery v sama seba.

Mala som pocit, že je toho strašne veľa. čo treba stíhať. Sledovať dopravné značky, radiť rýchlosti, sledovať cestu,  radenie do prúdov a keď sa k tomu všetkému pridal môj strach. Tak som proste s tým nevedela pohnúť. Nevedela som, ako to mám všetko urobiť, ako to môžem všetko zvládnuť. Potili sa mi ruky a bolelo ma brucho už len pri predstave, že mám ísť jazdiť.

Je toho veľa, na čo sa treba naraz sústrediť.

Môj strach sa skladal z viacerých strachov :), ktoré spolu „krásne“ tvorili jeden obrovský. Mala som pocit, že ja to auto neviem ovládať a že nebudem vedieť zareagovať v nejakej situácií. Myslela som si, že riešiť križovatky viem iba na papieri, ale keď som na ceste, mozog proste vypne :).  Keď som si robila testy, všetky križovatky som vedela. Ale na ceste, v tom strese som vôbec nevedela kto pôjde prvý. Často som stála pri okne a sledovala som autá, ako chodia cez križovatku. (Pred domom máme dvojprúdovú križovatku, kde idú autá zo 4 strán, bez semaforu. Bývam v BA). Hovorila som si kedy má ktoré auto ísť. Občas sa stalo, že tam bolo viacero áut a všetky stáli a čakali kto pôjde prvý.

Bála som sa, že mi „skape“ na križovatke auto a budú na mňa trúbiť. Že zostanem nervózna a nebudem vedieť rýchlo naštartovať. Mala som strach, že nebudem vedieť zareagovať v určitých situáciach. Keďže bývame kúsok od nemocnice, pomerne často tu chodia sanitky. Hovorila som si, čo keď pôjde za mnou a nebudem vedieť ako sa jej mám vyhnúť.  Predstavovala som si, čo všetko zlé sa môže stať. Mala som pocit, že proste nikdy svoj strach zo šoférovania neprekonám. Aj rozbeh do kopca bol jedným zo strachov.  A parkovanie bola kapitola sama o sebe. Všetky tieto veci na mňa v hlave „útočili“ a dávali mi pocit, že to proste nedokážem.

Ak aj ty prežívaš rovnaké pocity, si tu správne. Ja som svoj obrovský strach prekonala a preto chcem pomôcť aj tebe.  Prihlás sa na webinár Ako sa zbaviť strachu zo šoférovania, zadarmo (24. 4. 2018). Prečítaj si komentáre od žien, ktoré ebook už čítali, prípadne boli na seminári.

Na prekonanie strachu nebudeš sama. Budem ťa povzbudzovať a pomáhať ti. Vždy sa veľmi poteším, keď mi ďalšia žienka napíše, že po prečítaní chcela hneď sadnúť za volant. Potom viem, že to čo robím má zmysel.

Chceš si prečítať viac? Stiahni si tu krátky ebook Strach zo šoférovania.