Mám strach zo šoférovania

Strach zo šoférovania ma sprevádzal 12 rokov.  Myslím si, že týmto strachom trpí veľa ľudí. Väčšinou sa tento strach pripisuje ženám, aj keď to tak vôbec nemusí byť.

Strach zo šoférovania som prekonala a teraz pomáham ďalším ich strach  prekonať. Prečo sa vlastne bojíme šoférovať? Strach máme vo svojej hlave a práve tam sa ho potrebujeme zbaviť. Potrebujeme začať pracovať so svojimi myšlienkami a až potom ísť strach prekonávať na cestu. Väčšina z nás si pred šoférovaním začne predstavovať, čo všetko zlé sa môže stať a povieme si, že je pre nás bezpečnejšie nejazdiť. V predchádzajúcom článku som vám prezradila, ako nedovoliť vášmu strachu narásť do veľkých rozmerov.

Prekonanie strachu nás robí silnejšími

Každý strach, ktorý prekonáme, nás robí silnejšími. Je to tak. Keď som prešla svoju prvú stredne dlhú cestu, kde som musela ísť aj chvíľu po diaľnici, a zaparkovala som, mala som obrovskú radosť. Každý kto niekedy prekonal nejaký strach, vie o čom hovorím. Mala som pocit, že už zvládnem úplne všetko, pretože svoj strach zo šoférovania som považovala za svoj najväčší.

Ak aj vy máte strach a už máte dosť tých poznámok a otázok „Kedy konečne začneš šoférovať?“ „Načo máš ten vodičský?“, tak sa ho rozhodnite zbaviť. Môže sa vám to zdať zvláštne, ale skutočne to prvé čo musíte urobiť je, že sa rozhodnete, že sa svojho strachu chcete zbaviť. Bez toho to nepôjde. Ak budete dookola hovoriť, no ja sa bojím šoférovať, a neurobíte nič preto aby ste to zmenili, tak to tak aj zostane. Viem to, pretože som takto „zopár“ rokov fungovala.

Keď sa mi narodili deti, tak som si hovorila, že nemôžem šoférovať kvôli nim. Čo ak by sa niečo stalo? Ale práve preto, že som už mala deti, som to šoférovania potrebovala ešte viac ako pred tým.

Zbavím sa strachu zo šoférovania

Ak ste sa už rozhodli, pridajte sa aj vy do skupiny žien, ktoré svoj strach prekonali. Keď ste v skupine a vidíte, ako sa viacerým darí strach prekonávať, dodá to aj vám väčšiu sebadôveru a chuť dokázať to tiež.

 

Ebook Ako sa zbaviť strachu zo šoférovania