Čím dlhšie jazdím, tým viac sa mi to páči

Možno už poznáš môj príbeh a možno nie.  Som mama na rodičovskej dovolenke, mám dve deti. Vodičský som si spravila hneď po strednej škole, ale nejazdila som. Veľmi som sa bála.

Viac krát som  skúšala začať s jazdením, ale vždy to skončilo tak, že sa bojím a hotovo.

Čakala som, že sa to proste nejako vyrieši a ja sa toho strachu zbavím. Samozrejme, že to tak nebolo. Absolvovala som aj kondičné jazdy, po ktorých som išla pár krát autom do blízkych potravín. Ale zase ma strach premohol. Môj svokor mi hovoril, šoférovať bez šoférovania sa nenaučíš. A mal pravdu.

A takto to išlo 12 rokov. Potom som prišla na to, v čom som robila chybu.  Ja som si totiž myslela, že stačí ísť pár krát autom a ten môj obrovský strach sa stratí. A keď to tak nebolo, tak som to nechala tak a nejazdila som.

Ty máš možno presne tie isté strachy ako ja.  Už len pri predstave, že si mám sadnúť za volant sa mi potili ruky a bolel ma žalúdok. V hlave som si prechádzala, čo všetko sa môže stať a či budem vedieť reagovať. Všetko je v našej hlave a v hlave sa musíte svojho strachu zbaviť najskôr. Mala som pocit, že je toho strašne veľa, čo treba robiť súčasne. Sústrediť sa na značky, radenie do prúdov, dávanie rýchlosti a všetko.

Ja som to zvládla a zvládnete to aj ty. Ak to naozaj chceš.

Na prekonanie svojho strachu nemusíš byť sama. Počas toho ako som svoj strach prekonávala som stretla veľa žien, ktoré to cítia rovnako. A tak som sa rozhodla napísať ebook a založiť uzatvorenú skupinu na facebooku, kde spolu strach prekonávame. Veľmi sa teším , keď mi žienky píšu, že im ebook pomohol . Jedna žienka začala šoférovať po 14 tich rokoch, čo ma veľmi, veľmi teší. V ebooku som rozpísala všetky kroky, ako som sa strachu zbavila.

A vieš čo je úžasné? Že čím dlhšie jazdím, tým viac sa mi to páči. Milujem ten pocit, keď sa priveziem niekam sama. Vzrástlo moje sebavedomie a mám pocit, že keď som zvládla prekonať svoj veľký strach, tak zvládnem všetko.

Pridaj sa aj ty k ženám, ktoré tieto krásne pocity už zažívajú a svojho strachu sa zbavili.