Duša ženy

Kniha Duša ženy sú príbehy, zamyslenia,  v ktorých vystupuje žena. Každý príbeh odkrýva nejaký z jej strachov, s ktorými sa v živote stretáva. A zároveň postupne ponúka uvedomenie - možnosť, že všetko bude v poriadku.

Možno vám čítanie príbehov vyčarí úsmev. Možno pri nich vyroníte slzu alebo vás príbehy chytia za srdce.  No ak vám ukážu lásku a nádej k sebe aj životu, tak splnili svoj cieľ.

Ako sa práve cítiš? Ako sa vnímaš? Čo je ukryté v tvojej duši?

Možno aj ty občas cítiš bolesť vo svojom vnútri. Možno aj práve teraz. Cítiš v sebe tlak, cítiš nepokoj, cítiš bolesť, ktorá ani nevieš odkiaľ ide a prečo. Raz za čas sa ti ukáže, potom zmizne, akoby tu ani nebola.

Máš pocit, že sa v tvojom živote opakujú určité situácie dookola a nevieš sa ich zbaviť, posunúť sa ďalej. Možno máš pocit, že by si chcela byť šťastnejšia a spokojnejšia, ale nevieš ako. Cítiš akoby ťa niečo blokovalo, akoby ti niečo nedovolovalo byť šťastná. Možno si ty sama hovoríš, že nie si dostatočne šikovná, dostatočne múdra, pekná a neviem čo ešte.  A preto nemôžšeš byť úspešná, nemôžeš byť šťastná. Lebo ty jednoducho nie si dosť.

OMYL

Každá jedna z nás má právo byť šťastná. Má právo byť spokojná so svojím životom.

Ja som sa cítila podobne a zistila som, že existujú určité bloky, ktoré si môžeme niesť ešte z detstva, z dospievania ale aj už v dospelosti. A začala som sa tomu venovať.

Dovolíš sa naplno  svojej duši prejaviť ? Alebo si na tom ako som bola ja, a radšej sa ju snažíš ukryť a vystavať  okolo múr?

Milá žena. Zo srdca ti chcem povedať, že si úžasná taká, aká si. Môžeš si dovoliť naplno prejaviť svoju jedinečnosť. Môžeš sa postaviť sama za seba, za svoju spokojnosť a šťastie. Dovoľ si zastaviť sa, venovať si chvíľku a potešiť svoju dušu.

Počet strán: 198

Úryvky z knihy:

Cena knihy:  bežná cena 13,90 eur

Cena teraz: 11,10 eur

Milujete čítanie kníh? Vyberte si dve knihy spolu za skvelú cenu 20 eur aj s poštovným.

Čo hovoria na knihu prvé čitateľky?

Musím konštatovať, že ma zaujala a zároveň aj prekvapila. Príbehy majú v sebe ukrytú krásnu myšlienku a sú napísané s citom.

,,Túto knihu som si prečítala so záujmom a veľmi pozorne. Očarila ma. Musím konštatovať, že ma zaujala a zároveň aj prekvapila. Príbehy majú v sebe ukrytú krásnu myšlienku a sú napísané s citom. Čítanie bolo pre mňa potešením. Myslím si, že je určená každému, nie iba ženám a pomôže mu pochopiť a možno aj zmeniť svoj životný postoj. Ďakujem za túto knihu a vrelo ju odporúčam.“
Eva Roháčová

 

 

,,Naozaj môžem konštatovať, že kniha Duša ženy je výstižný názov. Už pri prvých stránkach som mala pocit, ako keby som čítala sama o sebe, o svojich pocitoch, strachoch.....mala som pocit, že mi niekto vidí do duše a dal to na papier...

,,Naozaj môžem konštatovať, že kniha Duša ženy je výstižný názov. Už pri prvých stránkach som mala pocit, ako keby som čítala sama o sebe, o svojich pocitoch, strachoch.....mala som pocit, že mi niekto vidí do duše a dal to na papier, aby som si uvedomila, že žiť so strachom nie je správne....Príbehy sú písané presne od srdca, z duše.....človek si v tom čítaní nájde veľa, či sa ho to týka osobne, alebo nie....Mne toto čítanie dalo veľa, zamyslieť sa nad tým, ako nás strachy opantávajú a brzdia v našom rozlete, čo nie je správne, a preto by sme sa mali naučiť ich použiť nie v náš neprospech, ale v prospech, vyťažiť z nich čo najviac. Je to pútavé čítanie a som rada, že som si to mohla prečítať medzi prvými. Vrelo odporúčam začítať sa do knihy Duša ženy.“
Silvia Paulíková

 

 

V knihe Duša ženy si prečítate príbehy, ktoré sú skutočným pohladením pre dušu. Zahreje vás pocit, že v tom nie ste sami, je nás viac.

,,Strachy. Obklopujú nás. Žijeme s nimi, bojujeme s nimi. Viac či menej úspešne. Obavy, pochybnosti či nedostatok sebavedomia sú pocity, ktoré mnohých ľudí trápia. V knihe Duša ženy si prečítate príbehy, ktoré sú skutočným pohladením pre dušu. Zahreje vás pocit, že v tom nie ste sami, je nás viac. A práve o tom hovorí autorka. Siahnite po knihe a presvedčíte sa sami. Ak aj vás opantávajú tieto pocity, prečítajte si ju. Knihu vrelo odporúčam.“
Marta Štifner Gaborčíková

 

 

Čo by som s jej obavou urobila ja? Každý príbeh má viedol k nejakej odpovedi.

,,Keď sa ti strach ozýva v hlave, cítiš ho v sebe, čo mu povieš? Pri čítaní knihy Duša ženy som nad tým často rozmýšľala. Čo by som s jej obavou urobila ja? Každý príbeh má viedol k nejakej odpovedi. Rozmanitosť obáv a strachu popísaných v knihe sa stotožňuje s bežným životom nás žien, mojím taktiež. Ak sa ma zmocní strach, prečítam si poviedky opäť a viem, že nájdem novú silu so strachom bojovať a nedovolím, aby ma ovládol. Ďakujem autorke za pútavé čítanie a inšpiráciu prijať strach ako výzvu.“
Drahoslava Janošková

 

 

 Štýl, akým je kniha napísaná je zaujímavý a originálny

,,V knihe Duša ženy sa nájde každý. Štýl, akým je kniha napísaná je zaujímavý a originálny. Po prečítaní príbehov, aj napriek ťažkým témam, som bola naplnená nádejou v krajší a šťastnejší život.“
Jarmila Krošláková

 

Príbehy v tejto knihe (na rozdiel od kníh Ako sa zbaviť strachu zo šoférovania a Stratení v živote a v strachu) sa zväčšej časti netýkajú autorky. Nájdu sa tu príbehy aj o jej strachoch, niektoré sú len z časti z jej života, popreplietané s bolesťami života iných.

Dôvod prečo vznikla táto kniha je zámer pomôcť nájsť v sebe skryté bloky, strachy, ktoré nám môžu brániť v živote napredovať. Ak nevieme čomu sa potrebujeme postaviť zoči-voči, tak len ťažko to môžeme riešiť a uľaviť duši.

Kniha bola písaná so zámerom pomôcť nám ženám. Pred jej vydaním si ju malo možnosť prečítať zopár žien a napísať o nej svoje pocity. Pri ich čítaní mi behal až mráz po chrbte. Každá sa stotožnila s nejakou časťou, našla v sebe to boľavé – opakovali sa v nich vety: „Akoby to bolo mne“. Až mi bolo ľúto, že toľké z nás v sebe skrývame niečo bolestivé. Veľmi by som  si želala, aby ste pri čítaní mojich kníh pocítili úľavu, že nie ste samé, že nie ste čudné, ani na vás nie je  nič zlé.

Sme tu všetky spolu, navzájom prepojené s podobnými ryhami na srdci. No aj s možnosťou niečo s tým spraviť.

S láskou Andrea

Dovoľ si byť ...

🙂