Duša ženy

kniha, ktorá ťa chytí za srdce

Tipnem si

Si žena, ktorá robí všetko, čo môže pre všetkých. Aby boli spokojní, šťastní. V práci ideš ako drak, a doma pokračuješ. Varíš, nakupuješ, pomáhaš deťom s úlohami, chystáš večeru manželovi a deťom. Aby mali doma pohodu.

No máš v sebe ukrytú bolesť, ktorá ti z času na čas dá o sebe vedieť. Cítiš ju možno v žalúdku, možno pri srdci. Potláčaš ju, pretože ju cítiť nechceš. Niekedy máš chuť z plného hrdla zakričať: "Stačí. Už dosť." S nádejou, že by si mohla cítiť úľavu.

Cítiš v sebe ten nepokoj a nespokojnosť, ktoré vlastne ani nevieš prečo cítiš. Hlavou ti idú myšlienky: "Chcem sa zbaviť tých pocitov. Túžim ich zo seba dostať. Ale neviem ako."

Si frustrovaná a vlastne nevieš konkrétne prečo. Máš pocit, akoby si ten kolotoč okolo potrebovala zastaviť a vystúpiť z neho. Aby si mohla načerpať novú energiu, aby si to všetko ďalej zvládala.

A tiež viem, že...

Túžiš uvoľniť v sebe ten tlak, ten nepokoj

Vieš, že to potrebuješ zmeniť. Dostať tie pocity zo seba konečne preč.

Túžiš cítiť v živote viac pokoja a radosti, aby si už nemusela len prežívať život, ale skutočne žiť. V uvoľnení a spokojnosti. Aby si sa vedela pozrieť na situácie v tvojom živote inak, s väčším nadhľadom.

Ako sa práve cítiš?

Čo je ukryté v tvojej duši?

 • Možno cítiš bolesť vo svojom vnútri, možno aj práve teraz
 • Cítiš v sebe bolesť, ktorá ani nevieš odkiaľ ide a prečo
  Raz za čas sa ti ukáže, a "poteší" ťa svojoou prítomnosť a potom zmizne, akoby tu ani nebola.
 • Vo svojom vnútri cítiš tlak a nepokoj
  Sú tu s tebou, či chceš alebo nie
 • V živote sa ti opakujú určité bolestivé situácie dookola
  Prežila si niečo, čo ti nahovára, že tvoja hodnota je menšia, ako hodnota iných. Ako dieťa si sa uzatvorila pred svetom, pretože si zažila situáciu, kedy boli tvoje pocity zhodené. Máš pocit, akoby si zabudla skutočne žiť, akoby si zabudla ako chutí z chuti sa zasmiať a aké to je cítiť v sebe radosť.

 

Čo keby si vedela...

prečo

tieto pocity cítiš a ako ich v sebe uvoľniť krok po kroku?

Kniha Duša ženy:

sú príbehy, v ktorých vystupuje žena. Každý príbeh odkrýva nejaký z jej strachov, s ktorými sa v živote stretáva.

Nejakú jej bolesť, ktorú v sebe ukrýva. Pred svetom a aj sama pred sebou.

A zároveň postupne príbehy ponúkajú uvedomenie - možnosť, že všetko bude v poriadku.

Možno pri nich vyroníte slzu alebo vás príbehy chytia za srdce. Možno vám čítanie príbehov vyčarí úsmev.  No ak vám ukážu lásku a nádej k sebe aj životu, tak splnili svoj cieľ.

 • Dovolíš si konečne sa pozrieť na to, čo máš v sebe ukryté?
 • Dovolíš uvoľniť okolo seba ten múr, za ktorým skrývaš samu seba?
 • Dovolíš si uvoľniť zo seba ten tlak a bolesť, ktorú v sebe nostíš?

Každá jedna z náš má právo byť spokojná a šťastná.

Máme právo cítiť v sebe pokoj a harmóniu.

Cítiť sa krásne a spokojne. Bez frustrácie sama zo seba, zo svojej nespokojnosti.

 Dovoľ si zastaviť sa, venovať chvíľu sama sebe a potešiť svoju dušu.

Počet strán: 198

Úryvky z knihy:

"Zo spánku ju vytrhol hluk. Sníval sa jej sen. Zreteľne v ňom počula, ako jej niekto povedal: „Nadýchni sa slobody.“  Tieto  slová  jej zneli v hlave aj po zobudení a hlboko sa jej dotkli. Snažila sa zistiť, aký sen sa jej presne sníval a čo mali tie slová znamenať. No vôbec na nič si nevedela spomenúť, nech sa snažila akokoľvek.

„Nadýchni sa slobody,“ tie slová sa jej neustále vracali  do  myšlienok.  Dotýkali  sa  jej  duše, ktorá po slobode nesmierne túžila. To slovo – SLOBODA - znamenalo podľa nej vyjadrenie zmyslu jej života. Bolo ako magnet, ktorý ju priťahoval."

 

"Mala pocit, že sa ocitla zrazu v núdzovom stave a jej mozog dával telu príkaz: bojuj alebo zomri! Ako keby sa ju snažil niekto uloviť ako zviera. Jej myšlienky prestali prúdiť a mozog začal produkovať hormóny. Keďže telo vykazovalo známky núdzového stavu, nevnímala žiadne svoje možnosti. Vlastne, v tomto stave ani nebolo kedy premýšľať, či má nejaké možnosti. Vôbec to nebol vhodný čas na premýšľanie, na skúmanie situácie. Bol to čas, kedy mohla len prežiť alebo ..."

Pri predstave, že má takto dlhodobo fungovať jej prešiel mráz po chrbte. Že sa má často cítiť v takomto ohrození a cítiť, že jej mozog vtedy vypne a ona sa môže snažiť ako divá, ale jednoducho s ním nepohne. Až  časom  si  uvedomila,  že je to ochrana jej tela pred stresom."

 

"Stála pri okne a vo svetle lámp sledovala život v  tme na ulici. Lampy osvecovali vždy len určitú časť ulice. Pripomínalo  to  jej  život. Tiež  bol osvetlený  len na niektorých miestach. Tmavé časti sa jej zdali  strašidelne boľavé. V každom ich kúsku sa jej pred očami zjavil nepríjemný zážitok zo života. Niektoré z detstva, iné už z dospelosti. Nemohla sa od tých tmavých miest odpútať. Pri pohľade na ne cítila veľkú ľútosť nad sebou, ale aj nad inými ľuďmi, ktorí podobne ako ona prežívali bolesti a trápenie. Bolo jej to všetko veľmi ľúto. Cítila k nim veľký súcit. Chcela pomôcť sebe a aj všetkým ostatným. Vedela, že ak chce pomôcť iným,  potrebuje  najskôr  zapracovať na svojich trápeniach."

Cena knihy:  bežná cena 12 eur

Cena teraz:

 10,90 eur

Milujete čítanie kníh? Vyberte si dve knihy spolu za skvelú cenu

Čo hovoria na knihu prvé čitateľky?

Musím konštatovať, že ma zaujala a zároveň aj prekvapila. Príbehy majú v sebe ukrytú krásnu myšlienku a sú napísané s citom.

,,Túto knihu som si prečítala so záujmom a veľmi pozorne. Očarila ma. Musím konštatovať, že ma zaujala a zároveň aj prekvapila. Príbehy majú v sebe ukrytú krásnu myšlienku a sú napísané s citom. Čítanie bolo pre mňa potešením. Myslím si, že je určená každému, nie iba ženám a pomôže mu pochopiť a možno aj zmeniť svoj životný postoj. Ďakujem za túto knihu a vrelo ju odporúčam.“
Eva Roháčová

 

 

,,Naozaj môžem konštatovať, že kniha Duša ženy je výstižný názov. Už pri prvých stránkach som mala pocit, ako keby som čítala sama o sebe, o svojich pocitoch, strachoch.....mala som pocit, že mi niekto vidí do duše a dal to na papier...

,,Naozaj môžem konštatovať, že kniha Duša ženy je výstižný názov. Už pri prvých stránkach som mala pocit, ako keby som čítala sama o sebe, o svojich pocitoch, strachoch.....mala som pocit, že mi niekto vidí do duše a dal to na papier, aby som si uvedomila, že žiť so strachom nie je správne....Príbehy sú písané presne od srdca, z duše.....človek si v tom čítaní nájde veľa, či sa ho to týka osobne, alebo nie....Mne toto čítanie dalo veľa, zamyslieť sa nad tým, ako nás strachy opantávajú a brzdia v našom rozlete, čo nie je správne, a preto by sme sa mali naučiť ich použiť nie v náš neprospech, ale v prospech, vyťažiť z nich čo najviac. Je to pútavé čítanie a som rada, že som si to mohla prečítať medzi prvými. Vrelo odporúčam začítať sa do knihy Duša ženy.“
Silvia Paulíková

 

 

V knihe Duša ženy si prečítate príbehy, ktoré sú skutočným pohladením pre dušu. Zahreje vás pocit, že v tom nie ste sami, je nás viac.

,,Strachy. Obklopujú nás. Žijeme s nimi, bojujeme s nimi. Viac či menej úspešne. Obavy, pochybnosti či nedostatok sebavedomia sú pocity, ktoré mnohých ľudí trápia. V knihe Duša ženy si prečítate príbehy, ktoré sú skutočným pohladením pre dušu. Zahreje vás pocit, že v tom nie ste sami, je nás viac. A práve o tom hovorí autorka. Siahnite po knihe a presvedčíte sa sami. Ak aj vás opantávajú tieto pocity, prečítajte si ju. Knihu vrelo odporúčam.“
Marta Štifner Gaborčíková

 

 

Čo by som s jej obavou urobila ja? Každý príbeh má viedol k nejakej odpovedi.

,,Keď sa ti strach ozýva v hlave, cítiš ho v sebe, čo mu povieš? Pri čítaní knihy Duša ženy som nad tým často rozmýšľala. Čo by som s jej obavou urobila ja? Každý príbeh má viedol k nejakej odpovedi. Rozmanitosť obáv a strachu popísaných v knihe sa stotožňuje s bežným životom nás žien, mojím taktiež. Ak sa ma zmocní strach, prečítam si poviedky opäť a viem, že nájdem novú silu so strachom bojovať a nedovolím, aby ma ovládol. Ďakujem autorke za pútavé čítanie a inšpiráciu prijať strach ako výzvu.“
Drahoslava Janošková

 

 

 Štýl, akým je kniha napísaná je zaujímavý a originálny

,,V knihe Duša ženy sa nájde každý. Štýl, akým je kniha napísaná je zaujímavý a originálny. Po prečítaní príbehov, aj napriek ťažkým témam, som bola naplnená nádejou v krajší a šťastnejší život.“
Jarmila Krošláková

 

Príbehy v tejto knihe (na rozdiel od kníh Ako sa zbaviť strachu zo šoférovania a Stratení v živote a v strachu) sa zväčšej časti netýkajú autorky. Nájdu sa tu príbehy aj o jej strachoch, niektoré sú len z časti z jej života, popreplietané s bolesťami života iných.

Dôvod prečo vznikla táto kniha je zámer pomôcť nájsť v sebe skryté bloky, strachy, ktoré nám môžu brániť v živote napredovať. Ak nevieme čomu sa potrebujeme postaviť zoči-voči, tak len ťažko to môžeme riešiť a uľaviť duši.

Kniha bola písaná so zámerom pomôcť nám ženám. Pred jej vydaním si ju malo možnosť prečítať zopár žien a napísať o nej svoje pocity. Pri ich čítaní mi behal až mráz po chrbte. Každá sa stotožnila s nejakou časťou, našla v sebe to boľavé – opakovali sa v nich vety: „Akoby to bolo o mne“. Až mi bolo ľúto, že toľké z nás v sebe skrývame niečo bolestivé. Veľmi by som  si želala, aby ste pri čítaní mojich kníh pocítili úľavu, že nie ste samé, že nie ste čudné, ani na vás nie je  nič zlé.

Sme tu všetky spolu, navzájom prepojené s podobnými ryhami na srdci. No aj s možnosťou niečo s tým spraviť.

S láskou Andrea