Kniha
Stratení v živote a v strachu

 

kniha, ktorá prinesie úľavu na duši

Je ti toto povedomé?

Si človek, ktorý vie, čo nechce. Vieš presne popísať, čo už by si radšej v živote nemala.(strach, pocit, že nie si dosť dobrá, či to, že nevieš čo vlastne chceš ďalej v živote robiť, akým smerom máš ísťv pracovnej či súkromnej oblasti...)

Už ťa nebaví to neustále premýšľanie a točenie sa v kruhu myšlienok: "Čo vlastne chcem robiť? A ako to mám všetko zladiť a začať?"

Si už otrávená skúšaním a hľadaním. Aj tými otázkami a čudnými pohľadmi okoliapocitom že vlastne nezapadáš do nejakej predstavy väčšiny.

Neustále ti beží hlavou: "Mala by som presne vedieť čo chcem a ako to mám spraviť. Lenže ja to teraz neviem." "Asi som čudná, pretože ostatní to presne vedia."

 

Máš pocit, že si sa na ceste životom nejako zamotala, stratila. A že si na kilometre vzdialená spokojnému a radostnému pocitu zo života.

Tiež viem, že

Chceš byť spokojnejšia so svojím životom a cítiť z neho radosť.

Túžiš po úľave v sebe, a uvedomení, že to, že teraz presne nevieš, kam chceš smerovať, je pre túto časť tvojho života v poriadku.

Vieš, že potrebuješ v živote niečo zmeniť, pretože takto už ďalej nechceš fungovať - bez radosti a spokojnosti.

 

Aj vy môžete žiť krajší a šťastnejší život

 

Čakať, že sa raz aj ten náš život musí už zmeniť k lepšiemu a  nič pre to neurobiť je asi len strata tvojho času. Často nám v začiatku bránia rôzne strachy, ale aj to, že nevieme čím vlastne začať.

Život nemá byť o strachu a prežívaní, ale o radosti a pomáhaní.

 

Prečo som knihu napísala

 

Na materskej a rodičovskej som bola 9 rokov. Teraz si asi hovoríte, že je to veľmi dlho. Za ten čas som si prešla rôznymi obdobiami, starosťami aj radosťami. Asi ako každá mamina.

To, že túžim po zmene, som začala vnímať práve počas tohto obdobia. Nechcela som žiť tak isto, ako pred materskou. Chcela som tvoriť, pracovať na tom, čo ma teší. Robiť niečo svoje, niečo čo má zmysel. Túžila som písať, pomáhať ľuďom a tešiť sa z toho, že moje diela niekoho potešia a pomôžu zmeniť niečí život k lepšiemu. Tvorenie je niečo, čo ma od detstva tešilo a napĺňalo. Je to pre mňa radosť a energia.

 

Z tohto obdobia a aj z obdobia hľadania práce vznikla táto kniha. Kde popisujem okrem iného aj svoj vnútorný "boj" medzi svojim tvorením a návratom do bežnej práce. Pretože, práve to je to moje "nezapadnanie".

Viem, že je mnoho ľudí, ktorí túžia rovnako po zmene, ale nevedia ako a kde začať.

 

Ešte pred pár rokmi som si myslela, že napísať knihu a pomáhať ľuďom, je niečo, čo sa mi asi nepodarí dosiahnuť. Ale mýlila som sa. Stačilo sa preto rozhodnúť a začať na tom pracovať. Krok za krokom. S vierou, že to môžem dokázať.

Časť z množstva tém, o ktorých si v knihe prečítate:

Rozhodnutia

Niekedy naše rozhodnutia nechávame na iných. Chceme, aby nám poradili. A úplne zabúdame, aké sú dôležité pre nás samých naše vlastné rozhodnutia. Prečo sa vlastne rozhodnutí bojíme?

Trápime sa a podceňujeme sa

Často máme pocit, že si nezaslúžime niečo dobré, sme na seba prísny a sami seba trápime. Podceňujeme sa, alebo to dovolíme iným. A v živote nám to ubližuje viac, ako by sme si mysleli.

Strachy v živote

Väčšinu z nás sprevádzajú životom rôzne strachy. Bojíme sa čo o nás povedia iní, bojíme sa postaviť sa sami za seba. Obávame sa toho, že to po čom túžime sa nám aj tak nepodarí... Ako s nimi pracovať, aby sme žili svoj život ľahšie?

Ako ďalej

Niekedy sa ocitneme v nepríjemnej situácií a nevieme zrazu čo ďalej. Možno sme bez práce, možno úplne vyčerpaní alebo jednoducho túžime po zmene. Po zmene, vďaka ktorej budeme šťastnejší a slobodnejší. Ako začať?

Kniha je príbeh

V knihe si prečítate aj môj príbeh. Nepíšem teda o niečom, čím som si sama neprešla. Aj ja som sa ocitla bez práce, stratené v tom, že som nevedela čo mám robiť a čo vlastne chcem.

Citáty

Moje myšlienky sú sem tam podporené citátmi, ktoré nás povzbudia a nútia nás zamyslieť sa na svojím smerovaním v živote.

V živote ide o nás...

 

Popis knihy:

Prichádzame sem s radosťou a túžbou učiť sa, objavovať a rásť. Máme v sebe plameň radosti z chuti po živote, ktorý sa však časom zmení na iskru a niekedy zhasne aj tá. Zostaneme zaseknutí a stratení v tme...

 

Kniha Stratení je pohľad na život a jeho situácie, v ktorých sa každý z nás občas ocitá a cíti sa bezmocní a stratení. Môže to byť hľadanie novej práce, návrat do práce po materskej a pocit, že už nechceme fungovať tak, ako pred tým. Cítime, že nie sme šťastní, že nám niečo uniká a snažíme sa to nájsť. Na jednej strane chceme zapadnúť, necítiť sa odstrčení a na strane druhej chceme ísť za svojím snom. Túžime niečo vytvoriť, napriek nášmu strachu a možno aj odhováraniu našich blízkych. Hľadáme nejaký prijateľný kompromis, ktorý nám to všetko umožní. Kniha je plná uvedomení a rôznych tém na zamyslenie, ako chceme žiť v našom živote. Ponúka nám pomoc a podporu, že nie sme sami, ktorý sa cítia byť občas stratení.

 

 

Počet strán:   215

 

Cena knihy:

Bežná cena knihy je 12,90 eur.  Knihu si môžete teraz zakúpiť len za
11,50 eur + poštovné
Táto cena platí ešte:

Ak sa pýtate prečo, tak vám rada odpoviem.

Marec je mesiac knihy.začiatkom marca mám narodeniny, tak som sa rozhodla potešiť vás a  ponúknuť túto svoju knihu za túto skvelú cenu.

Knihu vám pošlem s podpisom.

 

Ušetrite a zakúpte si dve knihy, podľa vášho výberu.

Knihy vám pošlem s podpisom.

 

Táto kniha je pre..

- pre všetkých, ktorí túžia po zmene
- pre tých, ktorí sa cítia v nejakej oblasti stratení a nevedia, čo ďalej

- pre tých, ktorí chcú zlepšiť svoju situáciu

- pre tých, ktorí majú radi skutočné príbehy zo života

- aj pre tých, ktorí sa trápia s nejakým strachom

 

Táto kniha nie je pre..

- táto kniha určite nie je pre tých, ktorí sú zo všetkými oblasťami vo svojom živote spokojní

- pre tých, ktorí nechcú vôbec nič vo svojom živote meniť

 

Čo okrem knihy ešte získate?

 

BONUSY ku knihe:

v hodnote 37 eur ZDARMA

Meditácia Nová sila

 

Ak máte pocit, že vám chýba energia a potrebujete získať novú motiváciu potrebnú na novú zmenu vo vašom živote, táto meditácia vám pomôže.

 

Minitréning na podporu dosiahnutia zmeny v živote

6 videí, ktoré vám pomôžu ku zmene, po ktorej túžite - v rôznych oblastiach

 

 

6 pracovných listov

6 pracovných listov, k videám. Ku každému videu v tréningu je pracovný list, kde sú tipy, alebo otázky, ktoré vás budú viesť.

 

 

 

Čo vám kniha môže odovzdať:

Túžbu začať so zmenou

Energiu

Motiváciu a povdzbudenie

Nové možnosti

Posun

Vnútornú spokojnosť

 

Čo na knihu hovoria tí, ktorí ju už čítali:

 

V každej kapitole som mala pocit, že tá kniha je o mne. Tu nejde o tých ostatných, ale o vás.

Kniha stratení v živote a strachu sa mi veľmi páči.V každej kapitole som mala pocit ,že tá kniha je o mne.V každej vete som našla aj kúsok seba.Po prečítaní knihy som sa rozhodla urobiť aj ja vo svojom živote pár zmien.Ďakujem Vám už za druhú skvelú knihu vďaka ktorej som pochopila veľa veci ,čo a ako robiť aby som bola aj ja s tým stotožnená a šťastná.Určite tú knihu odporúčam všetkým ktorý celý život žijú v strachu niečo vo svojom živote zmeniť aby boli ostatný spokojný.Tu nejde o tých ostatných ale o Vás ..Ta kniha vám dodá odvahu a veľa veci pochopíte tak ako aj ja.
Michaela Šateková

 

 

Verím, že to, že som túto knižku čítala práve v tomto mojom životnom období nebola náhoda. Mám a mala som pocit, že si ma táto knižka našla v ten pravý čas. V čase keď som hľadala odpovede na mnohé otázky...

V prvom rade sa chcem veľmi pekne poďakovať za to, že som mala tú česť prečítať si túto knižku medzi prvými. Verím, že to, že som túto knižku čítala práve v tomto mojom životnom období nebola náhoda. Mám a mala som pocit, že si ma táto knižka našla v ten pravý čas. V čase keď som hľadala odpovede na mnohé otázky a na mnohé z nich som našla odpoveď práve v nej. Veľmi sa mi páči štýl a prejav akým autorka píše svoje knižky. Sú veľmi pútavé. Vždy som sa tešila na tú pohodu a oddych pri čítaní tejto knihy. Pevne verím, že knižka bude mať úspech, pretože mňa naozaj veľmi milo prekvapila. Prajem aj vám príjemné čítanie.
Lucia Blahová

 

 

Kniha je svedectvom, holou pravdou opätovného nájdenia viery vo vlastné schopnosti. Chce to poriadnu odvahu napísať knihu povzbudzujúcu žiť život naplno a nestratiť sa v ňom. Autorke sa to podarilo jednoduchým spôsobom... Zatvárajúc poslednú stranu knihy, si mnohé s úľavou na duši poviete: „Never give up,“ a vaša vnútorná navigácia zahlási: „Je to možné! Pred strachom otočte sa do protismeru!“

Kniha „Stratení v živote a v strachu ... nie ste v tom sami“ od Andrey Závodskej predstavuje, moderným spôsobom povedané, malé „GPS“ do stresových situácií. Po prvej publikácii „Ako sa zbaviť strachu zo šoférovania“ prichádza autorka s návodom predovšetkým pre ženy, skôr mamičky s malými deťmi, hľadajúce odvahu a spôsob ako naplniť svoje túžby, sny a ciele, a pritom udržať na uzde prílišné obavy zo zlyhania. S úplným súhlasom môžeme povedať, že v živote je potrebná motivácia, pretože často nie je jednoduché nakopnúť vlastné „ja“ do uskutočňovania malých či veľkých cieľov. Aj kniha sa usiluje dosiahnuť v konečnom dôsledku atribút motivačná, čo zdôrazňuje aj samotná autorka. Nemožno si nevšimnúť, že jej snahy prekonania vlastného strachu neustále spája s písaním a uverejnením svojej prvej knihy, čo na niektorých miestach môžeme vnímať ako opakujúci prvok. Napriek tomu je kniha svedectvom, holou pravdou opätovného nájdenia viery vo vlastné schopnosti. Nejednej z nás určite predkladá zrkadlo, v ktorom sa s povzdychom stotožníme s viacerými skutočnosťami a svojím uvedomením dávame súhlas s myšlienkami, akými sú napr. - v živote sa netreba porovnávať s inými, iba so sebou samým, netreba príliš tlačiť na cieľ, ale dôležité je vniesť pokoj do života. Vnútorný svet človeka je naozaj zamotaným labyrintom a chce to poriadnu odvahu napísať knihu povzbudzujúcu žiť život naplno a nestratiť sa v ňom. Autorke sa to podarilo jednoduchým spôsobom, opierajúc sa o osobné zážitky a o zážitky s vlastnými deťmi. Tie dopĺňa zaujímavými citátmi slávnych osobností, ktoré podporujú človeka k zamysleniu sa. Ak nie ste náročné čitateľky, tak na záver, zatvárajúc poslednú stranu knihy, si mnohé s úľavou na duši poviete: „Never give up,“ a vaša vnútorná navigácia zahlási: „Je to možné! Pred strachom otočte sa do protismeru!“
Mgr. Barbora Baňasová

 

 

Každému človeku pomôže (sadne) niečo iné, no mne práve táto kniha dala chuť bojovať za svoje ciele, nebáť sa, byť otvorený novým možnostiam, veriť v seba. Kniha je písaná veľmi pútavo.

Každému človeku pomôže (sadne) niečo iné, no mne práve táto kniha dala chuť bojovať za svoje ciele, nebáť sa, byť otvorený novým možnostiam, veriť v seba. Kniha je písaná veľmi pútavo. Autorka vysvetľuje jednoduchým príkladom so svojho života, ako prežívala rôzne situácie a momenty, s ktorými sme sa mnohí neraz stretli. . Pomohla mi uvedomiť si kde sa nachádzam, a kde chcem v budúcnosti BYŤ. Ďakujem!
Michaela Maškarová Michalková

 

 

V živote každého príde chvíľa, keď prehodnocuje, keď mu zrazu nič nedáva zmysel... Stratení v živote vám pomôže zamyslieť sa nad tým, čo chcete a kam ďalej.

V živote každého príde chvíľa, keď prehodnocuje, keď mu zrazu nič nedáva zmysel a začne hľadať povestne niečo... Kniha Stratení v živote vám pomôže zamyslieť sa nad tým, čo chcete a kam ďalej. Osobný zážitok autorky ešte umocňuje chuť v živote niečo zmeniť. Možnosti riešenia, ktoré ponúka, sa hodia vždy do každodenného života. Kniha rozhodne plní svoj účel - motivuje.
Lenka Košáňová

 

 

Mala som pocit, ako keby autorka písala o niektorých mojich životných situáciách a rozhodnutiach. Veľmi veľa častí a myšlienok som zaznačila “lepíkmi“, aby som sa k nim mohla niekedy v budúcnosti vrátiť, ak budem potrebovať povzbudenie. Reálne, ak som nepoužila 40 lepíkov, tak ani jeden a myslím si, že to veľa značí o myšlienkach v nej. 

Kniha Stratení v živote a v strachu, bola pre mňa osobne povedzme takou prvotinou v žánri, ktorý bežne nečítam - a tým je motivačná literatúra. Keď mi autorka napísala, že by so mnou chcela nadviazať spoluprácu, úprimne, nebola som si istá, či do toho pôjdem. Predsa len je mojím primárnym žánrom young adult literatúra, romantika, a podobne...skrátka beletria a nebola som si istá, či je práve toto žáner pre mňa, ale myslím si, že som sa bála zbytočne. Na prvý pohľad možno knižka neupúta vaše oko, pretože jej obálka je jednoduchá, ničím nevýrazná, no myslím si, že v tomto prípade tu môžeme uplatniť vetu: „V jednoduchosti je krása.“ Na Instagrame som knihu vôbec nezaregistrovala a podľa mňa je to vcelku škoda. Autorku môžete poznať aj práve vďaka jej prvej knižke Ako sa zbaviť strachu zo šoférovania. Knižka sa skladá z pár väčších kapitol a z veľa menších podkapitol, v ktorých autorka píše o rôznych životných situáciách, v ktorých sa ona sama ocitla, avšak myslím si, že pokiaľ knižku budete čítať aj vy, určite sa nájdete v nejednej z pasáží a situácií. Teda, aspoň ja som mala pocit, ako keby autorka písala o niektorých mojich životných situáciách a rozhodnutiach. Autorka opisovala napríklad strach najmä z nových vecí, sny, túžby, plynutie času, zlyhanie v živote, ale aj vďačnosť za všetko, čo máme v živote, či už je to dobré alebo zlé a oveľa viac iných tém. Texty sú prekladané miestami aj citátmi mnohých slávnych osobností, ktoré podľa mňa vhodne dopĺňajú knihu ako celok. Musím taktiež spomenúť, že som si veľmi veľa častí a myšlienok zaznačila “lepíkmi“, aby som sa k nim mohla niekedy v budúcnosti vrátiť, ak budem potrebovať povzbudenie. Reálne, ak som nepoužila 40 lepíkov, tak ani jeden 😂🤷🏽‍♀️ a myslím si, že to veľa značí o myšlienkach v nej. Najviac ma z celej knižky oslovila asi časť, v ktorej bolo písané ohľadom našich životných túžob, plynutia času alebo o emóciách. Na záver by ste asi chceli vedieť, či vám odporúčam prečítať si túto knihu a moja odpoveď znie, že rozhodne áno. Hlavne tým z vás, ktorí obľubujete čítanie motivačnej literatúry. Moje konečné, celkové hodnotenie je 4 ⭐ / 5 ⭐. A samozrejme ďakujem autorke @zavodskaandrea za knižku na spoluprácu ❤😊.
@knizne.zalezitosti (Instagram)

 

 

Ďakujem za veľmi dobré čítanie, kniha je pekne a dobre napísaná zo života,je v nej veľa inšpirácie a motivácie. Je pre ľudí, ktorí nevedia, ako začať a nevedia sa odraziť z dna. 

Dobrý večer pani Andrejka. Práve som dočítala vašu knihu" Stratení v živote a v strachu". Ďakujem za veľmi dobré čítanie, kniha je pekne a dobre napísaná zo života,je v nej veľa inšpirácie a motivácie. Je pre ľudí, ktorí nevedia, ako začať a nevedia sa odraziť z dna. V niektorých riadkoch som sa našla aj ja a pochopila som veľa vecí čo a ako robiť,aby som bola spokojná, šťastná a vedela sa posunúť ďalej. Žel8m Vám hlavne veľa zdravia, šťastia a úspechov v osobnom a pracovnom živote,s pozdravom ostáva čitateľka Dana
Dana Spodniakova

 

 

Knihy, ktoré som napísala:

Ako sa zbaviť strachu zo šoférovania

Stratení v živote a v strachu

Duša ženy

 

Ak máte záujem o dve knihy, vyberte si ich vo výhodnom balíčku a môžete ušetriť až 31% z ich pôvodnej ceny. Cena dvoch kníh podľa vášho výberu je 18 eur + 2 eurá poštovné.