Nedovoľte strachu rásť

Strach zo šoférovania ma sprevádzal veľmi dlho. Nechápala som prečo sa tak veľmi bojím. Veď jazdí veľa žien, jazdia mladšie aj staršie, tak prečo nie ja? Stále som si  v hlave prechádzala neúspešné pokusy a hovorila som si, že na to nemám, že to proste nedokážem.

Strach zo šoférovania máme v hlave

Málokto si uvedomuje, že svoj strach máme v hlave a teda práve tam, ho musíme začať riešiť a pracovať s ním. Keď si dookola hovoríte, že na to nemáte a že to nedokážete, tak to tak aj bude.

Zo začiatku som mala pocit, že toho na čo sa treba  pri šoférovaní sústrediť, je strašne veľa. A že sa to asi nedá. Ako mám asi tak spraviť, aby som sa sústredila na značky, radenie rýchlosti, riešenie križovatiek a prípadne ešte radenie do prúdov. 🙂   A to všetko robiť spolu so svojím strachom. Zdalo sa mi to nemožné, aby som to všetko stíhala. Ale poviem vám, že sa to dá zvládnuť.

Nedovoľte strachu rásť

Po rokoch som zistila, čo musím zmeniť a konečne som začala jazdiť.  Viete napríklad ako nedovolíte vášmu strachu rásť? A je úplne jedno či ide o strach zo šoférovania alebo z niečoho iného. Platí to pri všetkých strachoch.

Keď o svojom strachu neustále premýšľate, rozprávate o ňom a v hlave si vykresľujete, čo všetko sa môže stať, sústredíte všetku svoju energiu na strach. A on vtedy narastá. Čím viac a viac si ho rozoberáte, tým viac rastie.

Keď ale svoju pozornosť upriamite na svoj cieľ, teda na šoférovanie, alebo na prekonanie strachu a začnete sa povzbudzovať, váš strach nebude rásť. Áno, budete ho stále cítiť, ale nebude narastať do ešte väčšieho.

Keď si toto uvedomíte a začnete to používať, váš strach nebude narastať do väčších rozmerov a ľahšie ho prekonáte. Vyskúšajte to.

Pozrite si video

Strach zo soferovania

Strach zo šoférovania